Rajstopy dla panów?

rajstopyW pismach związanych z modą coraz częściej pojawiają się informacje o powstawaniu produktów dla panów, opartych na pomysłach do tej pory zarezerwowanych dla kobiet. Stopniowo popularność zdobywały kremy do depilacji dla mężczyzn, obecnie mówi się już o rajstopach dla mężczyzn. Dlaczego? To proste, z przyczyn praktycznych. Mężczyźni nosili już kiedyś pończochy, jednak dziś mało kto o tym pamięta. Było to spowodowane modą i względami praktycznymi. Ówczesne rajstopy nosili wszyscy, staży i młodzi, kobiety i mężczyźni. Panie nosiły długie suknie, panowie pończochy i do nich tuniki. Dopiero powstanie spodni (a miało to miejsce dopiero kilkaset lat temu) sprawiło, że mężczyźni przestali nosić pończochy. Dziś wracają do tego pradawnego zwyczaju i mody, jednakże z przyczyn praktycznych. Dobre rajstopy najlepiej chronią przed zimnem. Noszą je osoby uprawiające na przykład narciarstwo i nie przejmują się metkami, które przyczepia się do takich produktów jak rajstopy dla dzieci widniejących na stronie, to znaczy, że są tylko damskie. Ich funkcje praktyczne są tak wysokie, że przewyższają o niebo wiążące się z ich noszeniem uśmieszki otoczenia.

rajstopyZresztą na pewno ta kwestia jest podobna do innych – z czasem ludzie się przyzwyczają i będą podchodzić do rajstop zupełnie normalnie. Pamiętajmy jednak, że rajstopy dla panów wyglądają inaczej niż te produkowane z myślą o kobietach. Przede wszystkim z reguły noszone są pod spodniami, więc nie widać ich. Są więc z założenia pozbawione wszelkich wzorów, a także zdobień czy ażurów. Są także cieplejsze. Dla panów nie spotkamy takiej opcji jak rajstopy niekryjące. Są też wykonane z materiałów o wiele grubszych niż te damskie. Rajstopy do uprawiania sportów są jednak wykonane z materiałów, które oddychają, nie ma więc mowy o poceniu się czy braku przewiewności. Kto wie, może z czasem rajstopy dla panów nabiorą popularności? Pamiętajmy, że moda zmienia się codziennie, a jeszcze kilkadziesiąt lat temu kobiety nie nosiły prawie wcale spodni. Dziś noszą je na co dzień. Być może i męska moda ulegnie tym zmianom?

3 komentarze to “Rajstopy dla panów?”

 1. Tomasz Jaczyński pisze:

  Rajstopy dla Panów? Czy to aby na pewno nie przekroczyło już granicy dobrego smaku?

 2. DAREK pisze:

  Jestem normalnym facetem.Mam 28 lat i od 13 lat chodzę w rajstopach damskich,różnych.Nie widzę w tym nic złego .Noszę je w chłodniejsze dni w zależności od temperatury.Odkąd zacząłem w nich chodzić to zauważyłem że tak nie choruję jak kiedyś.
  Jestem żonaty i moja żona to popiera,nawet często mi kupuje rajstopy i często chodzę w samych rajstopach po domu.
  Nawet zdarzyło się parę razy że zaskoczyła mnie moja teściowa i mi kupiła rajstopy.Też to popiera i nawet często mnie namawia abym je ubrał.Polecam noszenie rajstop wszystkim panom w różnym wieku bo noszenie ich to żaden wstyd,a wręcz przeciwnie sama przyjemność,wygoda i bezpieczeństwo przed chłodnymi dniami.
  Podoba mi się to że jest coraz więcej rajstop dla panów i coraz więcej tych panów bierze się na odwagę je ubierać,bo czemu mamy się wstydzić chodzić w czymś co lubimy.

 3. Piotr pisze:

  Jestm zonatym 29-tnim tata. I lubie rajstopy. Jak powiedziałem żonie ze nosze rajstopy zamiast kaleson to sie ucieszyła i nie ukrywam ze nosze rajstopy tak jak inni. Pozdrawiamy rajstopowiczow

Zostaw odpowiedź